2019-2020’nin En İyi 5 Mobil Oyunu

Alto’s Adventure

Son hızda snowboard yapmak hiç Alto’s Adventure’da olduğu kadar rahatlatıcı olmamıştı. Alto’yu (ve diğer karakterleri) yönlendirmenize izin veren tek dokunuşlu basit kontrolleri sayesinde dağdan aşağıya kayarken havada takla atabilir ve diğer numaraları gerçekleştirebilirsiniz.

Sonsuzluğa uzanan harika dağ manzaraları, gündüzden geceye muhteşem geçişler ve kulaklıkla deneyimlemeniz gereken büyüleyici şarkılarıyla tüm cihazlarda olması gereken bir oyun.

En İyi Oyun Telefonları: Razer 2 – Asus ROG, Nubia Red Magic Mars, Xiaomi Black Shark yazımızı okuyun. (Konu 25’e link verilebilir.)

Platform: iOS | Android

Fiyat: $5 | AU$8 | £5 (iOS); Ücretsiz (Android)

 2019-2020'nin En İyi 5 Mobil Oyunu

PUBG Mobile

PlayerUnknown Battlegrounds (PUBG), 99 oyuncuyla bir adaya atılıp kimin hayatta kalacağını görmenizi sağlayan ücretsiz bir hayatta kalma atış oyunu. Fakat bu popüler bilgisayar oyununun mobil versiyonunu harika kılan şey akıllı telefonlarda daha iyi çalışması. Diğer bir deyişle, bu akıllı telefonlar için muhteşem bir oyun.

Orijinal oyunda olduğu gibi bölgeye paraşütle ineceksiniz, ekipman toplamak için binaları yağmalayacaksınız ve sonuna kadar hayatta kalmak için elinizden gelenin en iyisini yapacaksınız. Tek başınıza oynayabileceğiniz gibi dört oyuncudan oluşan bir ekip de kurabilir, takım çalışmasının nasıl olduğunu deneyebilirsiniz. Dikkat edin, bu oyun bağımlılık yapıyor.

Platform: iOS | Android Fiyat: Ücretsiz

 2019-2020'nin En İyi 5 Mobil Oyunu 2019-2020'nin En İyi 5 Mobil Oyunu

 2019-2020'nin En İyi 5 Mobil Oyunu

Alto’s Odyssey

Alto’s Adventure’ın devamı olan Alto’s Odyssey, orijinal oyun hala harika olsa da çok daha iyi. Duvarda sürme gibi yeni özellikler sayesinde kombo kontrolleri daha kolay gerçekleştiriliyor. Keşfedecek yeni ortamların eklendiği oyunda, sadece oyunun görselleri ve müziğini dinleyebileceğiniz Zen Modu seçeneği de yer alıyor.

Eğer bu listedeki oyunlardan sadece birisini indirmeniz gerekseydi, o oyun Alto’s Odyssey olurdu.

Platform: iOS (şimdilik)

Fiyat: $5 | AU$8 | £5

 

 2019-2020'nin En İyi 5 Mobil Oyunu 2019-2020'nin En İyi 5 Mobil Oyunu

Sega Heroes

Evet, bence bu iyi bir oyun. Açıkçası “isteğe bağlı” mikro işlem tabanlı ilerleme sistemi biraz işin keyfini kaçırıyor. Fakat beni bu oyuna takıntılı bir şekilde bağlayan yüksek oynanabilirliğe sahip eşleştirme puzzle’ları ve Sega nostaljisi…

Eski bir Sega hayranıysanız bu oyunu denemeniz gerekiyor.

Platform: iOS | Android

Fiyat: Ücretsiz

 2019-2020'nin En İyi 5 Mobil Oyunu

Shadowgun Legends

iPhone cihazınızda konsol kalitesinde Destiny oyunu oynayamayabilirsiniz fakat Shadowgun Legends ile bu deneyime olabildiğince yaklaşabilirsiniz. Birinci bakıştan vuruş oyunu tüm uygulama mağazalarındaki en iyi oyun olabilir. Oyunda mağazalara gidip silah ve zırh alabileceğiniz ana kamp, oyun içi para kazanabileceğiniz kumar merkezi, yeni ürünler alabileceğiniz karaborsa ve çok daha fazlası var. Yüzlerce uygulama içi satın alma seçeneği de bulunuyor fakat bunlardan kolaylıkla kaçınabilirsiniz.

Oyunun kendisi de harika. Hikayedeki görevleri tamamlıyor, bulmacaları çözüyor ve harika bir şöhrete kavuşmak için düşmanlarınızın üstesinden geliyorsunuz. Size Destiny oyununu hatırlatacak benzersiz egzotik ve diğer silahlarla oynadıkça yeni silahları keşfedin. Tamamen farklı bir ortamda geçse de Shadowgun Legends aslında telefon için yapılmış bir Destiny oyunu gibi. Oyunun derinliği karşısında kesinlikle şaşıracaksınız.

Platform: iOS | Android

Fiyat: Ücretsiz

 2019-2020'nin En İyi 5 Mobil Oyunu